Každý ví, že fyzická aktivita zlepšuje vzhled a duševní pohodu. Kromě toho dodává energii, okysličuje tělo a my se tak cítíme mnohem lépe ve vlastní kůži. Jízdní kolo je skvělou náhradou za auto a veřejnou dopravu. Je skvělé obzvláště na jaře, v létě a na podzim. Pokud hledáte alternativu k dojíždění do práce nebo do obchodu, přesedněte se na jízdní kolo a na Vaší siluetě se to zajisté promítne. Při hledání jakékoli aktivity stojí za zvážení jízdní kolo. Jak přesně tento typ aktivity ovlivňuje postavu?

VYLEPŠENÝ VÝKON!

Jízda na jízdním kole zlepšuje výkonost a vytrvalost našeho organismu. To zase přispívá ke zlepšení práce srdce a jeho okamžité kapacity, což se promítá do prevence kardiovaskulárních onemocnění (infarkt, mrtvice, ateroskleróza). Kromě toho cvičení srdečního svalu také snižuje klidovou srdeční frekvenci (velmi prospěšný jev). Fyzická aktivita nás činí zdravějšími, cítíme se mladší a plní energie a náš stav se zlepšuje.

VYTRÉNOVANÉ SVALY A KOSTI

Každý pohyb nohou na kole (šlapání) je činnost, která zvyšuje vytrvalost svalů a nohou. Díky systematickým výletům na kole se znatelně zvyšuje pevnost dolních končetin – už nám nebude dělat problém vyjít po schodech nebo kráčet po horách. To vše díky vytrénovaným svalům nohou a kosternímu systému . Jízdní kolo je skvělou aktivitou pro každého, rovněž pro lidi, kteří se z různých důvodů museli vzdát jiných sportů, například v důsledku úrazu. Nezatěžuje klouby a zlepšuje rovněž koordinaci a koncentraci.

SPALUJEME KALORIE!

Pravidelná jízda na jízdním kole Vám umožní bezpečně a efektivně spalovat kalorie . Tento typ fyzické aktivity nejen zlepšuje stav a zdraví člověka, ale je také téměř ideální formou fyzické aktivity pro každého, kdo chce zůstat fit a zbavit se přebytečného tělesného tuku . Jak to vypadá v praxi? Pomalá jízda, asi 15 km/h, Vám umožní spálit asi 300 kalorií za hodinu. Pokud však zvýšíme tempo na 20 km/h, spotřeba se zvýší na 600 kalorií a v nerovném terénu na 700!

TUK MIZÍ

Při jízdě na jízdním kole můžeme také počítat s redukcí celulitidy. A to je extrémně nevděčný tuk, proti kterému lze účinně bojovat díky tréninku na kole – mj. ze stehen, boků a břicha. Za zmínku stojí také příznivé účinky výletů na jízdním kole na svaly zad, předloktí a břicha. Ty samozřejmě nejsou tak namáhané jako všechny části nohou, ale pracují tak efektivně, že tuto skutečnost nemůžete ignorovat. Co tedy přináší jízda na jízdním kole? Především solidní práci nohou (lýtka, chodidla a stehna), ale také pohyb a cvičení jiných částí těla.

TVARUJE POSTAVU!

Jak jízda na jízdním kole formuje postavu? Velmi pozitivně! Zeštíhluje tvary, zpevňuje stehna, lýtka a hýždě a umožňuje rovněž tvarovat svaly nohou a paží . Kromě toho je jízda na kole velmi prospěšná pro zdraví, zlepšuje pohodu a okysličuje organismus. A ke všem těmto výhodám lze ještě přidat nedostatek monotónnosti – při jízdě na kole se pohybujeme na různých místech, sledujeme malebné výhledy, díky nimž nás tento sport nenudí. Souhlasíte, že stojí za to „jezdit na kole“?

1.200
1.200